Uczniowie ZS w Gołańczy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w praktykach zawodowych we Włoszech

Grupa 16 uczniów z technikum w zawodach technik rolnik  i technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła przez 4 tygodnie ( od 6-31 maja 2019r.) pod opieką Barbary Krajniak- Vinke i Wojciecha Pietrowskiego w praktykach zawodowych w Rimini w projekcie :” Droga do europy- drogą ku lepszej przyszłości” w ramach projektu:” Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego „ realizowanego  ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus + sektor kształcenie i szkolenie zawodowe współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Otrzymane dofinansowanie wyniosło: 43 282 euro/186 640,64 PLN. Organizacją przyjmującą była agencja Sistema Turismo we Włoszech, która zorganizowała pobyt uczniów, w tym hotel, wyżywienie, program kulturowy (wycieczki do Wenecji i San Marino) oraz miejsca praktyk. Uczniowie odbywali praktyki zawodowe zgodnie programem zajęć, a  więc rolnicy w gospodarstwach agroturystycznych i  w winnicy, natomiast uczennice z technikum żywienia w restauracjach. Praca w międzynarodowym zespole była dla nich niecodziennym przeżyciem. Pobyt we Włoszech to nie tylko praca. Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów były wycieczki, w czasie których mieli okazję zwiedzić przepiękną Wenecję i odrębne państwo – Republikę San Marino- miast położone na wzgórzu. Na zakończenie praktyki zawodowej uczniowie otrzymali  dokumenty: certyfikaty, euro pass Mobilność  potwierdzające odbycie praktyk u pracodawców. Na pewno miłym akcentem było wręczenie pracodawcom firm i  pracownikom Sistema Turismo  podziękowań przygotowanych przez naszą szkołę oraz prezentów w postaci albumu o Gołańczy i gadżetów promujących naszą Ziemię Gołaniecką. Pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy w Gołańczy – Mieczysławowi  Durskiemu za przekazanie nam wydawnictwa promującego nasz region. Wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.