Wieczór z pizzą

28 kwietnia 2022r. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie ph. „Wieczór z pizzą” w celu podsumowania projektu:” Praktyki zagraniczne we Włoszech szansą na rozwój zawodowy” w ramach Programu Erasmus+. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Szanowni Goście: przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego- Małgorzata Osuch, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego- Krystyna Urbańska wraz z małżonkiem, członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego- Andrzej Wieczorek, burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz- Mieczysław Durski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz- Karol Brzeziński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołańczy - Roman Bobrowski, honorowy Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Gołanieckiej- Adam Kusz, Szanownie Panie- członkinie Stowarzyszenia Zdrowy Styl , mieszkańcy Gołańczy. Mieliśmy również przyjemność gościć Oksanę Sawicką – solistkę Filharmonii we Lwowie wraz z dziećmi.

Gości przywitała bardzo serdecznie dyrektor szkoły- Róża Spychała. Złożyła podziękowanie Staroście Wągrowieckiemu- Tomaszowi Krancowi oraz Zarządowi Powiatu Wągrowieckiego za wyrażenie zgody na przystąpienie do realizacji projektu. Podziękowała również Burmistrzowi Miasta i Gminy Gołańcz- Mieczysławowi Durskiemu za albumy promujące Gołańcz.

Prezentację programu Erasmus + poprowadziła wicedyrektor szkoły oraz koordynatorka – Barbara Krajniak- Vinke. Jest to już druga edycja projektu zrealizowana w tej szkole. Praktyki zawodowe zostały zorganizowane w Rimini we Włoszech

Realizacja projektu zakończyła się uzyskaniem przez uczniów i nauczycieli certyfikatów potwierdzających odbycie miesięcznego stażu zawodowego wydanych przez organizację przyjmującą we Włoszech – Sistema Turismo oraz Europass Mobilność. Dokumenty te mogą być dołączone przez uczniów do CV , jeśli w przyszłości będą ubiegać się o pracę.

Podczas wieczoru uczennice z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Igi Zmudzińskiej serwowały pizzę oraz desery typowe dla kuchni włoskiej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Szanownym Gościom za udział w spotkaniu.