Szkolny Klub Sportowy

projekt realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki prze współpracy samorządu terytorialnego

Celem projektu jest: stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież; poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości; promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży; zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych; optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej; promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży; wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu; tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży oraz stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnej i mniej sprawnej fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.

Czas trwania projektu - od stycznia do grudnia 2019 r.

W projekcie bierze udział 16 osób.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 minut.